Modne skarpetki dla kobiet

Wyobrażamy sobie życie bez skarpetek? Z pewnością byłoby skomplikowane. Nasz rynek jest na tyle rozwinięty, że z kupnem tych odpowiednich dla nas skarpet nie powinno być najmniejszego problemu.

Białe i czarne skarpetki damskie wcale nie są uniwersalne

W naszym kraju nie brakuje sklepów bieliźniarskich, znajdziemy je w każdym mieście i małej miejscowości. Jest to asortyment tak chodliwy, że właściciele handlujący takim właśnie towarem, nie mogą narzekać na brak klienteli. Jak wiadomo skarpetki damskie znacznie różnią się od tych noszonych przez panów. Skarpetki dla kobiet są zdecydowanie bardziej barwne. W sklepach bieliźniarskich nabędziemy skarpety damskie różnych kolorów.

 

Białe skarpety dla kobiet z reguły odchodzą już w zapomnienie.

Sposób wykończenia skarpetek nie jest bez znaczenia

Panie coraz odważniej zakładają kolorowe skarpetki. Wielkim hitem ostatnich czasów stały się bardzo modne skarpetki stopki dla kobiet. Są to kolorowe skarpetki damskie, które nie uciskają naszych kostek. Chętnie się na nie decydujemy, gdyż są bardzo wygodne. Takie właśnie skarpety dla kobiet produkowane są z różnych materiałów. Możemy kupić bawełniane skarpetki stopki dla kobiet, jak również frotowe.


Nie ulega chyba żadnej wątpliwości, że najwłaściwsze na zimowe dni są bawełniane skarpetki z frotty. Są to skarpety grube i ciepłe. Mają jednak jedną zasadniczą wadę, która nas - panie - bardzo denerwuje. Nie zawsze sprawdzają się w duecie z eleganckimi kozaczkami na szpileczce. Są one po prostu za grube. Takie frotki doskonale nadają się do butów sportowych.

Nie łączmy ich raczej z elegancją. Na rynku można spotkać cieszące się równie sporym zainteresowaniem damskie skarpety frotowe posiadające gumowe podeszwy. Te fikuśne skarpetki świetnie sprawdzają się jako kapcie.

Dobre skarpetki... to bawełniane skarpetki

Często zastanawiamy się, czy warto kupować skarpety wykonane z tworzyw sztucznych. Tutaj definitywnie możemy stwierdzić, że nie. Szczególnie osoby, które mają skłonność do pocenia, powinny unikać taki skarpetek. Często kusi nas niska cena takiej bielizny. Zapominamy jednak o tym, że skarpetki z materiałów sztucznych takich jak na przykład elastil nie pozwalają naszym stopom oddychać, a to już pierwszy krok w stronę grzybicy. Co za tym idzie? Chcąc zaoszczędzić, tracimy dwukrotnie. Oczywiście zawartość elastilu jest potrzebna aby skarpetki utrzymać w "ryzach" ale zawartość ta powinna wynosić kilka procent.

Skarpeki damskie Wiśniowy Sad (stopki)

Kliknij i obejrzyj skarpetki Wiśniowy Sad w naszym sklepie »

Damskie skarpetki Tropikalna Limonka

Kliknij i obejrzyj skarpetki Tropikalna Limonka w naszym sklepie »

 

Wysokie skarpetki pończosznicze nie zawsze są dobrym wyborem

Każda z nas pewnie uwielbia stopki elastyczne inaczej nazywane pończoszniczymi, które zakładamy do eleganckich szpilek.Takie pończosznicze skarpety w zupełności zastępują tradycyjne podkolanówki, które nie zawsze są wygodne. Również z takimi stopkami nie powinnyśmy przesadzać, gdyż najczęściej są wykonane właśnie ze sztucznego materiału. Rozmawiając już o skarpetach damskich śmiało można stwierdzić, że coraz więcej kobiet docenia nadzwyczajne walory skarpetek wykonanych z materiałów naturalnych, wśród których dominatorem jest niewątpliwie bawełna. Któż z nas nie uwielbia nosić bawełnianych skarpetek, które pozwalają naszym stopom oddychać?


Coraz więcej kobiet, zwłaszcza miłośniczek sportów zimowych decyduje się na skarpetki damskie wykonane z wełny merynosów, które najlepiej sprawdzają się podczas mrozów. Mając takie cudeńko na swoich stopach na pewno nie grozi nam mróz.

 

 

Warto tutaj nadmienić, że skarpety wykonane z wełny merynosów nie przecierają się tak szybko na piętach jak ma to miejsce w zwykłych skarpetkach. Kobietom uprawiającym sport warto doradzić, by kupiły skarpety ze specjalnymi włóknami, które odprowadzają pot na zewnątrz.

Dla kogo skarpetki bezszwowe?

Wielkim zainteresowaniem cieszą się również skarpety damskie bezszwowe, które spełniają te funkcje, które powinny spełniać wszystkie skarpetki. Mowa tutaj oczywiście o ochronie przed zimnem oraz swobodnym przepływie powietrza. Każda miłośniczka sportów zimowych doskonale wie, o czym mówimy. Ponadto, skarpety dla kobiet aktywnych powinny posiadać anatomiczne uformowanie podeszwy, dzięki czemu optymalizujemy nacisk stóp na podłoże. Wiele skarpet sportowych dla kobiet posiada również tak zwane protektory piszczeli, dzięki którym zabezpieczamy nasze stopy przed otarciami oraz urazami.  Ale nie samym sportem kobiety żyją.


Wiele kobiet cierpi z powodu złego krążenia. U nas kobiet nadmierną opuchliznę stóp da się zaobserwować zwłaszcza przed miesiączką, kiedy stajemy się opuchnięte. Z pomocą przyjdą nam wtedy bardzo popularne bezuciskowe skarpetki stopki. Można je nabyć niemal w każdym, dobrze zaopatrzonym sklepie z bielizną. Technologia bezuciskowa nadzwyczaj pozytywnie działa na nasze stopy, w ten sposób, że nie powoduje ucisku oraz zapewnia swobodny przepływ krwi.


Niezależnie od tego na jakie skarpety się zdecydujemy musimy wiedzieć o kilku zasadach dotyczących tej specyficznej bielizny, a mianowicie o właściwym doborze rozmiaru naszych skarpetek. Najważniejsze, by skarpetki odpowiednio przylegały. Nie kupujmy zbyt dużych i szerokich skarpet, gdyż będą się nam zsuwać. Nie kupujmy również przyciasnych i o rozmiar za małych skarpetek. Taka bielizna źle wpływa na nasze krążenie.

Komfort użytkowania i estetyka przede wszystkim

Reasumując, skarpety damskie są bardzo ważnym elementem garderoby każdej pani. Zadbajmy więc o to, by były odpowiednie rozmiarowo i zapewniały naszym stopom dopływ powietrza. Tylko w takich skarpetkach będziemy czuć się świeżo i komfortowo.

 


Korzystając z naszego sklepu ze skarpetami wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.x

Google+