Jakie skarpetki do brązowych butów?

Dobór odpowiednich skarpetek do butów to w ostatnim czasie gorący temat. Klasyczne trampki i vansy mają swój kanon, eleganckie, czarne obuwie również. Sprawa się jednak odrobinę komplikuje, gdy w grę wchodzą brązowe buty – te przecież mają ogromną ilość odcieni! Przykład? Proszę bardzo: brunatny, czekoladowy brąz, mahoniowy, cynamonowy, rudy, pomarańczowy, karmelowy... Może się zakręcić w głowie.

 

Zasady dobierania skarpetek do butów

Męską modę obserwujemy od dawna. W ten sposób wyróżniliśmy trzy szkoły dobierania skarpetek:

 

  • 1. dobierane pod kolor butów
  • 2. dobierane pod kolor spodni
  • 3. dobieranie kontrastowe

 

Eleganckie obuwie (przede wszystkim czarne, które naszym skromnym zdaniem jest nudne!) zwykło się zestawiać z ciemnymi skarpetami, najczęściej granatowymi lub ciemnymi. Z kolei ich dobieranie do spodni jest łatwe do wytłumaczenia: optycznie wydłuża nogę. Jednak moda ewoluuje – dziś eksperymenty modowe (tak, wciąż pozostajemy przy kolorze skarpetek!) idą w nieco innym kierunku. Stonowane, nudne i jednolite kolory odchodzą do lamusa, zostawiając miejsce na nieco szaleństwa i ekstrawagancji.

Najważniejsza zasada: całość musi po prostu stanowić zgraną całość

Dokładnie tak. Jakie skarpetki do brązowych butów? Te mają zdecydowanie mniej formalny charakter, tym bardziej możesz pozwolić sobie najwięcej. Kolorowe zestawienia będą zdecydowanie na miejscu. Pamiętaj jednak, że szczególnie przy zamszu, skarpetki ciemnozielone lub bordowe są niezwykle trudne do okiełznania.

 

Boisz się, że Twoje wybory będą nietrafione? W takim razie podpowiadamy, że doskonałym sposobem jest dobieranie koloru skarpetek do jednego z pozostałych elementów garderoby, choćby do koszuli, krawatu, czy poszetki. Dzięki temu podkreślisz elegancki styl i wyczucie smaku.

Dobieraj skarpetki do brązowych butów na zasadzie kontrastu!

Prędzej, czy później, każdy modowy eksperymentator dochodzi do momentu, w którym chce jeszcze mocniej zaznaczyć swoją oryginalność. Doskonałym sposobem jest stawianie na absolutny kontrast lub pozornie niepasujące elementy. Pamiętasz czasy, gdy uważano, że białe skarpetki pasują do wszystkiego? Dziś ten pogląd jest archaiczny.

 

Łączenie czerwieni z beżem, zielenią, czy fioletem. Skomponowanie błękitu z pomarańczą, żółcią i śliwką. Postawienie na brąz, miętę oraz róż. Wszystkie z tych połączeń wyglądają doskonale. Wystarczy zrobić pierwszy krok, przełamując wewnętrzny opór. Jednym przychodzi to z większą, a innym z mniejszą łatwością. Wszystkich jednak łączy uśmiech na twarzy. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi kolejny krąg wtajemniczenia: skomplikowane wzory na skarpetkach, zabawne motywy, itd., itd.!

Nie bój się wyzwań, czyli słowem podsumowania

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci znaleźć odpowiedź na w gruncie rzeczy trudne pytanie: jakie skarpetki do brązowych butów? Sami eksperymentujemy od dawna, mieszając motywy, konwencje, wzory i kolory. Jeśli czujesz się na siłach: eksperymentuj, ile wlezie. Możesz też podpatrywać ikony mody, celebrytów, czy popularnych modnisiów (dla nas to określenie ma bardzo pozytywne znaczenie!). Twoje otoczenie szybko podłapie Twoją pewność siebie, dopytując, skąd czerpiesz inspiracje. Nie od dziś zresztą wiadomo, że osoby o większej pewności siebie cieszą się większym zaufaniem i sympatią!


Korzystając z naszego sklepu ze skarpetami wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.x

Google+