Czy wiesz jakie skarpetki założyć do białych butów?

Kolor biały w sferze obuwniczej kojarzony jest głównie z butami sportowymi. To właśnie tego koloru używają najbardziej znane marki produkujące obuwie sportowe, lubiane szczególnie przez młodszych z nas. Białe buty z czarnymi paskami to jeden z licznych trendów mody panującej w liceach – nie masz takich butów? Napraw ten błąd jak najszybciej!

 

Białe buty a skarpetki – historia i pochodzenie

Kiedy pojawiły się pierwsze skarpetki? Naprawdę bardzo dawno temu! Oczywiście na samym początku niczym nie przypominały dzisiejszych skarpetek i pełniły raczej funkcję zbliżoną do działania obuwia, ale od czegoś trzeba było zacząć, prawda? Pierwsze skarpetki pojawiły się już w epoce kamienia łupanego, gdzie świat mody nie miał jeszcze żadnego znaczenia, była to po prostu skóra zwierzęca zawiązana na kostkach. Pierwsza maszyna umożliwiająca tworzenie skarpetek powstała w 1589 roku, dzięki niej produkcja przyspieszyła sześciokrotnie, co spowodowało ogromny przełom w świecie skarpet.

 

Nowoczesne skarpetki w niczym nie przypominają swoich pierwszych przodków, nic dziwnego – minęło naprawdę dużo czasu. Dzisiaj możemy wybierać spośród tysięcy kolorów i wzorów skarpetek, z biegiem lat oferta staje się coraz szersza, a wybór zaczyna wydawać się cięższy niż wcześniej, o wiele łatwiej strzelić jakąś stylistyczną gafę. Największy problem pojawia się przy białych butach, czy można założyć do nich skarpetki innego koloru?

Jakie skarpetki nałożyć do białych butów?

Jak zawsze – wszystko zależy od reszty stylizacji, wiadome jest, że białe skarpetki są najbezpieczniejszą opcją, która zawsze się sprawdzi. Jednak czasami ma się ochotę na coś innego, nowego, oryginalnego. Co zrobić, żeby nie wyglądać głupio w innych skarpetkach niż białe? Oto kilka przydatnych wskazówek!

 

Białe buty, niebieskie spodnie i beżowy sweter, jakie skarpetki wybrać? Jak najdelikatniejsze! Mocne kolory będą gryzły się zresztą kompozycji, a tego zawsze należy unikać. Kolory oczywiście można dobierać według zasady kontrastu, jednak w przypadku skarpetek należy być bardziej ostrożnym. Jeśli w stylizacji przeważają mocne kolory, skarpetki powinny być raczej spokojne. Sprawa wygląda zupełnie inaczej gdy w kompozycji panuje głównie biała lub inna delikatna barwa, w takim przypadku można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa: szalone czerwone skarpetki, białe skarpetki we wzory, a nawet czarne skarpetki sprawdzą się doskonale! Musisz pamiętać jedynie o tym, żeby zawsze zachowywać umiar, kierując się tą zasadą, nigdy nie popełnisz stylowego błędu.


Korzystając z naszego sklepu ze skarpetami wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.x

Google+