Skarpetki do czarnych butów. Jakie wybrać?

Czarne buty nie wychodzą z mody, uwielbia je zarówno młodzież, jak i dorosła część społeczności. Eleganckie, sportowe, a nawet takie, które bez problemu można nosić po domu – każdy rodzaj butów w czerni wygląda doskonale. Główną cechą tej barwy jest to, że pasuje do wszystkiego, dlatego wybór kolorów reszty garderoby jest zupełnie dowolny. Pomimo tego wiele osób zadaje sobie pytanie: Jakie skarpetki ubrać do czarnych butów?

 

Jakie skarpetki do czarnych butów? Dlaczego warto je nosić?

Czarne buty – ma je chyba każdy. Zimowe, wiosenne, na jesień lub lato, jedna z par na pewno jest w ciemnym kolorze. To uniwersalne, bezpieczne rozwiązanie, które sprawdza się w każdym przypadku. O wiele łatwiej dba się o czarne buty, czyszczenie wydaje się prostsze, a ewentualne zniszczenia są mniej widoczne. Dodatkowo czarne buty nie rzucają się w oczy i pasują naprawdę do każdego. Właśnie z tego powodu są wybierane przez wiele osób na świecie, nosimy je na co dzień, jak i na specjalne okazje, które wymagają od nas elegancji.

 

Dobrze, wiemy już, że czarne buty są dobre dla każdego, bez wyjątków. Teraz pora odpowiedzieć na pytanie: Jakie skarpetki nałożyć do czarnych butów? Wiadomo, że skarpetki powinno zakładać się do prawie każdego rodzaju obuwia (wyjątkiem mogą być szpilki lub inne odsłonięte buty). Dlaczego? Skarpety to ważny element ubioru, chociaż w tych czasach bywa lekceważony (zwłaszcza przez młodzież). Pełnią bardzo ważną funkcję ochronną, dlatego nie powinno się ich lekceważyć. To nie tylko dobry sposób na ogrzanie swoich stóp, skarpety mają wiele innych, bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim – odprowadzają pot i niwelują odparzenia.

To w końcu, jakie skarpetki założyć do czarnych butów?

Wiemy, że odpowiedź „jakiekolwiek” nie będzie wystarczająco zadowalająca, dlatego znaleźliśmy kilka praktycznych rozwiązań. Żeby wybrać odpowiednie skarpetki do czarnych butów, należy skupić się na innych częściach stylizacji. Czy zamierzasz nałożyć na siebie czerwony kapelusz z krawatem o tym samym kolorze, a resztę stroju pozostawisz czarną? Jeśli tak, odpowiedź na pytanie, jakie skarpetki powinieneś ubrać, nasuwa się sama – czerwone. Czy już rozumiesz, o co chodzi w dobieraniu do siebie elementów stroju? Nawet jeśli już załapałeś, nadal mamy dla Ciebie kilka innych przykładów.

 

Wyobraź sobie następującą stylizację: Niebieska koszulka w pionowe paski, spodnie koloru białego, a buty czarne – jakie skarpetki będą pasowały do takiej kompozycji? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej, pierwszym pomysłem jest założenie skarpetek koloru identycznego do bluzki, niebieskiego. Choć zazwyczaj zasada dobierania kolorów na przemian sprawdza się doskonale, w tym przypadku nie działa zbyt dobrze. Dlaczego? Mimo że w koszulce względnie dominuje kolor niebieski, białe paski są bardzo mocnym akcentem, z tego powodu do stylizacji najlepiej będą pasowały białe skarpetki, jest go najwięcej w całej kompozycji.

 

Jakie skarpetki założyć do czarnych butów, jeśli cała reszta stylizacji jest utrzymana w kolorze białym, a akcent kolorystyczny stanowi czarny szalik? Już znasz odpowiedź na to pytanie? Tak – czarne skarpetki będą wyglądały w tej sytuacji idealnie! Jednak ta kompozycja daje dużo większe pole do popisu. Żaden element nie wyróżnia się zbytnio na tle pozostałych, dlatego wzorzyste skarpety o jaskrawych kolorach będą wyglądały niezwykle estetycznie! Czy już wiesz jakie skarpetki ubrać do czarnych butów?


Korzystając z naszego sklepu ze skarpetami wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.x

Google+