Jakie skarpetki do trampek?

Trampki to zdecydowanie najbardziej uniwersalny rodzaj obuwia. Wyobrażasz sobie, że te najpopularniejsze, czyli Conversy, mają już ponad 100 lat? WOW. O samych Conversach z pewnością jeszcze napiszemy, dziś jednak spojrzymy szerzej na temat trampek, jako obuwia, wokół którego narósł dziwny mit noszenia nudnych skarpetek. Kto jeszcze wierzy w to, że pasują do nich tylko białe, sportowe skarpetki? No właśnie!

Dwie szkoły skarpetek do trampek

Zasadniczo można wyróżnić dwie szkoły, które spierają się o to, jakie skarpetki należy nosić do trampek (jakby moda dała się tak łatwo sklasyfikować, phi!). Jedna wskazuje na sportowe korzenie tego obuwia, postulując klasyczne, białe skarpetki (albo niewidoczne stopki). Druga zdecydowanie woli eksperymenty: oryginalne wzory, zabawne akcenty, kontrastowe kolory. Cóż, nie spalimy na stosie nikogo, kto woli klasykę, jednak sami zdecydowanie wolimy więcej pozytywnego szaleństwa!

Trampki pasują przecież do wszystkiego

Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Trampki pasują zarówno do letniego stroju (spodenki i t-shirt), klasycznych jeansów, letnich sukienek, spódnic, jak i... marynarek, czy skórzanych kurtek. Dokładnie tak – takie „luzackie” połączenia wylansowała postać Hanka Moody'ego, głównego bohatera kultowego „Californication”. To obuwie jest symbolem modowej wolności. Możesz zrobić z nim, co chcesz, więc... dlaczego miałbyś tak powściągliwie dobierać do nich skarpetki? Zwłaszcza że same trampki to już nie jest tylko czerń i biel. Coraz częściej można znaleźć zróżnicowaną kolorystykę (błękit i zieleń) lub odjechany kolarz, w postaci motywów kwiatowych.

Garść podpowiedzi i wskazówek

Trampki, jak każde inne obuwie można dobrać:

 

  • a) pod kolor butów
  • b) pod kolor spodni
  • c) na zasadzie kontrastu
  • d) do innego elementu garderoby lub dodatku

O tych zasadach wspominaliśmy już we wpisie dot. skarpetek i brązowych butów. Trampki jednak wiążą się z większą swobodą i pewnym przywiązaniem do „luzackiego” stylu. Nasza rada? Nigdy nie daj sobie wmówić, że coś nie pasuje z zasady. Oczywiście, niektóre kanony mają swoją słuszność, jak choćby fakt, że wystające z mokasynów skarpetki to obciach, nie wspominając o łączeniu tego szlachetnego elementu bielizny z sandałami... Jednak im większa dowolność w modzie tym lepiej – to czyni nas oryginalnymi, oddając dodatkowo nasz charakter.

 

Konkretne zestawienia? Możesz bezpiecznie połączyć kolor trampek z kolorem skarpetek (różowe buty – różowe skarpetki, czerwone buty – czerwone skarpetki, błękitne buty – błękitne skarpetki). To samo ze spodniami. Co jednak, gdybyś zaszalał, stawiając na kontrast?

Kontrastowe zestawienia, czyli dlaczego przeciwieństwa się przyciągają

Przykładowe kontrastowe zestawienia: granat i żółty, czerwień i ciemna zieleń, szarość i pomarańcz. Wyobraź sobie teraz, jak to połączenia prezentuje się na Tobie. Intrygująco, prawda? No właśnie! Nie bez powodu mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Nie tylko w życiu, ale i w modzie – to zawsze tworzy mieszankę wybuchową, która przyciąga uwagę, intryguje, a przede wszystkim doskonale się prezentuje. Możemy na koniec zażartować: jakie skarpetki do trampek? Przede wszystkim przyciągające uwagę!


Korzystając z naszego sklepu ze skarpetami wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.x

Google+